RFID Teknolojisi kullanılarak Depo Otomasyon Projesi hayata geçirilmiştir. İnoksan firmasının Türkiye’nin önde gelen Endüstriyel Mutfak üreticilerinden biri olması nedeni ile ürünlerin neredeyse %100 ‘ü paslanmaz çelikten üretilmiştir.

Üretimden depoya geçirilen tüm ürünlerin üzerinde RFID etiketler bulunmakta, ayrıca depodaki raflarda da RFID adresleme tag’leri mevcuttur. Üretimden depo sahasına geçerken ürünler kapılara kurulan RFID Gate’ler tarafından otomatik olarak okunarak depo mevcuduna eklenmekte, aynı zamanda sahada kullanılan el terminali ile ürün etiketi okutulduğunda o ürünün deponun hangi adresine yerleşeceği belirlenmektedir.

Sevkiyat aşamasında öncelikle el terminallerine toplama iş emri düşmekte ve personel belirtilen adreslerden ürünleri okutarak sevkiyat toplama noktasına getirmektedir.

Firmanın üç adet yükleme rampası bulunmaktadır, ürünler ilgili rampadan taşıta yüklenirken her rampada kurulu RFID gate’den geçmektedir. Eğer yanlış ürün geçerse veya yanlış araca yüklenmek istediğinde Gate’ler ses ve ışıkla alarm vermektedir.

Bu sistem 2015 senesinden itibaren İnoksan firmasında sorunsuz çalışmaktadır. Sistemde kullanılan ürünlerin ithalatı, montajı ve devreye alınması, ayrıca sistem için gereken her

Türlü yazılım TPLUS tarafından gerçekleştirilmiştir.

Copright 1985 - 2023 - TPlus | kupamedya.com