Halle / Vestfalya merkezli GERRY WEBER International AG, üç güçlü marka ailesini tek çatı altında birleştiren küresel bir moda ve yaşam tarzı grubudur: GERRY WEBER, TAIFUN ve SAMOON.

GERRY WEBER International AG, kurulduğu 1973 yılından bu yana en iyi bilinen moda ve yaşam tarzı şirketlerinden biri haline geldi. 

Grubun 60'tan fazla ülkede satış yapıları vardır ve Almanya'daki en büyük moda gruplarından biridir.

60'tan fazla ülkede satış yapıları, 500 kendine ait mağaza ve satış alanı, toptan ortaklarının bulunduğu bölgelerde

2.040 mağaza, dokuz ülkede 240 franchise mağazası ve markalı on-line mağaza.

Tplus olarak Gerry Weber firmasının Türkiye’deki RFID İş ortağıyız. Türkiye’de üretilen tüm konfeksiyon ürünlerine üretim

aşamasında RFID etiketler dikilmektedir. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde üretilen ürünler koliler ve askılarla İstanbul’daki kalite kontrol firması ve sevkiyat merkez deposu olan WKS deposuna gelmektedir.

Mal kabul bölgesinde 3 adet 15 metre uzunluğunda RFID tüneller bulunmaktadır. Sistem giriş konveyörüne dizilen kolileri otomatik olarak tek tek RFID tünele aktarmakta, orada  koli içerik kontrolü yapılarak RFID tünel çıkışında bulunan Etiket Aplikatörü koli içeriğine göre kolilere etiket yapıştırmaktadır. Kalite kontrole ayrılacak koliler bu RFID tünel geçişinde otomatik olarak belirlenmekte, içinde hata olan koliler de etiketlenerek düzeltme masalarına yönlendirilmektedir.

3 adet düzeltme masasında RFID okuma ve etiket basma sistemleri mevcuttur. Hatalı her koli açılarak gerekli düzeltme yapılır ve kalite kontrolden gelen kolilerle son kez kontrol amacı ile ilgili olarak tünelden tekrar geçirilir ve yurtdışına yüklenmek maksadı ile gruplanarak diğer düzgün kolilerin yanına depo sevk alanına yerleştirilir.

Bu sistem sayesinde önceleri %10-%15 olan hata oranı, %0,2-%0,3 ‘e düşmüştür.

Yukarıda genel olarak detayı verilen uygulama ile ilgili gereken tüm donanımların imalatı, ithalatı ve kurulumları ayrıca sistem için gereken her türlü yazılımlar Tplus tarafından gerçekleştirilmiştir. Sistemin Almanya ve Türkiye’deki farklı kuruluşlarla entegrasyonu da Tplus ekiplerince yaılmıştır.

Copright 1985 - 2023 - TPlus | kupamedya.com